Gfrc nin faydaları

GFRC’nin birçok avantajından bazıları şunlardır:

 

Hafif Paneller Yapma Yeteneği - Göreceli yoğunluk betona benzer olmasına rağmen, GFRC panelleri geleneksel beton panellerden çok daha ince olabilir ve bu da onları daha hafif yapar.

Yüksek Basınç, Eğilme ve Çekme Dayanımı - Yüksek dozda cam elyafı yüksek çekme dayanımı sağlarken, yüksek polimer içeriği betonu esnek ve çatlamaya karşı dirençli hale getirir. Bez kullanarak uygun takviye, nesnelerin gücünü daha da artıracak ve görünür çatlakların tolere edilemeyeceği projelerde kritik öneme sahip olacaktır.
-Son derece dayanıklı ve güvenli                                

-GFRC'nin hemen hemen her şekil ve renkte kalıplanabildiği için tasarım özgürlüğü

-Çok az bakım gerektirir

-Kurulum hızlı ve uygun maliyetlidir

-Hava koşullarına ve yangına dayanıklı

-Ekonomik

-Verimli enerji

GFRC nasıl kullanılır?

GFRC öncelikle hem yeni inşaatlar için hem de mevcut bina cephelerinin yenilenmesi veya restorasyonu için bir dış cephe veya kaplama malzemesi olarak kullanılır. Bu uygulamalar için, Püskürtme İşlemi genellikle kullanılır ve GFRC “derisi” çelik bir saplama çerçevesine panellenir ve metrekare başına 9-11 kg ağırlığındadır. Tasarım ve fonksiyondaki aşırı esnekliği nedeniyle, çelik saplama çerçevesi gerektirmeyen uygulamalarda da yaygın olarak kullanılır ve genellikle Premix işlemlerinden birini kullanarak üretilir. Bu uygulamalar mimari süslemeyi (sütun örtüleri, kornişler, pencere ve kapı çevreleyenleri, vb.), Pişmiş toprak restorasyon ve yenileme, şömine çevreleyen, beton tezgahı, sahte kayalar ve yetiştiricileri içerir. Çerçeve olmadan, GFRC metrekare başına 3-4.5 kg ağırlığında olacaktır.


GFRC'de kullanılan cam elyafları bu eşsiz bileşiğe güç verir. Alkali dirençli elyaflar, esasen çekme yükü taşıma elemanı olarak işlev görürken, polimer ve beton matrisi elyafları birbirine bağlar ve yükleri bir elyaftan diğerine aktarmaya yardımcı olur. Lifler olmadan GFRC, dayanıklılığa sahip olmayacak ve kırılmaya ve çatlamaya daha eğilimli olacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR