Beton Tasarımlar günümüzde özellikle avrupada son derece moda olmaya başlamış bir akım durumunda. Birçok tasarımcı ve mimar projelerinde oldukça fazla bu beton konseptine yer vermektedir. Betonun en saf ve doğal halinin tercih edildiği bu tasarımlarda amaç sadeliği korumak strüktürü saklamadan aksine öne çıkaran bir yaklaşımdır. Gri renk tonlarının da popüler olduğu son yıllarda bu tonların kullanıldığı türlü türlü aksesuarlar ve objeler evlerin ve ofislerin tasarıml

arında ana malzemeleri haline geldi. Minimalizm akımına da uyum gösteren bu tasarımlar belki bu yüzden de çok tercih edilir oldu.

Peki Minimalizm nedir?

En basit haliyle minimalizm daha az eşyaya sahip olmaktır,  ama aslında bundan çok daha fazlası. En ilginç bakış açılarından birisi belki de şudur, Sahip olduğumuz ve en değer verdiğimiz şeyleri çevremizde öne çıkarmak için, dikkatimizi dağıtacak gereksiz diğer her şeyden kurtulmaktır. Her gün maruz kaldığımız reklam sayısı 5.000 civarında ve bu reklamlar bizim dikkatimizi, ilgimizi çekmek için sürekli bir saldırı halinde beynimizin içine girmeye çalışmaktalar. Minimalizm bütün bu dikkat dağıtıcı iletişim çabalarını reddedebilmek ve kendi elinde değer verdiğiniz az miktardaki varlıklara odaklanabilmektir de. Sanılanın aksine minimalizm sadece yalınlıktan hoşlanan insanların değil son derece canlı ve kalabalık olmayı seven insanların da izleyebileceği bir yol ve herkese hitap etmekte. Fransızca kökenli minimum kelimesinden türemiş olan minimalizm “ bir şey için gerekli en az” şeklinde tanımlanmakta. Neyin az olması gerektiği ise işin felsefi kısmı aslında. Fazla ve lüzumsuz eşyalar edinmeyin. “Bir gün kullanırım ya. ” dediğiniz hiçbir şeyi kullanmadınız ve bir şeylerin çok görünmesi güzel görünmesi değildir. Örneğin yatak odasında minimalist dekorasyon için nötr renklerin hakim olduğu yalın ve modern mobilyalar ve duvar boyaları kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir uyku için dinlendirici bir dekorasyonunuz yani boşluklu, geniş ve gerektiği kadar eşyanız olması yeterlidir. Açık gri tonlarında bir duvar, aşırı büyük olmayan bir yatak, beyaz parlak bir dolap, tek koyu renkli bir halı ile minimalist bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

 


Beton Kalp Saksı
Beton Kalp Saksı günümüzde pek aşina olmadığımız bir beton saksı modeli aslında. Bildiğimiz beton saksı modelleri genel olarak vazo dizaynında oluyor ancak bu kalp modelimiz ile bütün bu saksı tasarımlarına farklı bir bakış açısı ve boyut kazandırdığımızı düşünüyoruz. Yatay bir düzlemde yukarıdan baktığımız zaman iki kalp iç içe ve ortasındaki kalbin içi boş şekilde duruyor. Topraklarımızı, skulent ve kaktüslerimizi ortası boş kalbin etrafındaki kanala yerleştirip saksımızın en son haline ulaşmasını sağlıyoruz. Son yıllarda modası yükselişte olan bu beton saksı akımında bu beton kalp saksı ile evinize ya da ofisinize farklı bir perspektif sağlayacaksınız. Herkesin birilerini taklit ettiği bu tasarımlarda özgün olmak ve ilk olmak bizim için çok önemli. renkteki  farklılaşmalar ve küçük noktasal boşluklar sonucu ürün istendiği son görünüme kavuşur: kusursuzluktan uzak ve doğal…

Saf beton, günümüzün popüler trendlerinden olan ekoloji dostu olmaya ve doğal yaşama gönderme yapmanın yansıra, iç mekan ve dış mekanlar için sağlam ve fonksiyonel bir eleman olmaktadır.

En popüler tasarımlarımızdan olan Helen Saksı bizim de göz bebeğimiz oldu. Dünyalar güzeli truvalı Helen hikayesinden esinlendik ve bu heykelciğe onun adını verdik.  Antik yunan dönemi sanat eserlerini, heykellerini seviyoruz, o dönemin otantik havasını biraz olsun insanların hayatına dahil edebilmek keyifli bir süreç oldu. Helen saksının devamı olarak  benzer ürünleri de yakın zamanda üretmeyi planlıyoruz. Günümüzde herkesin modernlik çılgınlığında boğulduğu, dijital platformların, sosyal medyanın hayatımızın her yerinde olduğu bir hayattan kaçmak için küçük bahaneler aslında bu tarz aksesuar ve dekorasyon ürünleri. Evlerini odalarını sadeleştirmek, daha otantik bir atmosfere kavuşturmak isteyenler için www.betonkonsept.com sitesinde birbirinden farklı saksı ve aksesuar çeşitleri mevcut ve yenileri de geliştirilmekte ve üretim aşamasındalar. Hedeflerimiz daha büyük objeler aslında, beton küvet, beton lavabo, beton abajur gibi ürünlere yönelmeyi düşünüyoruz. Her ne kadar saksılarla birçok kaktüs ve sukulent hayranının gönlünü kazanmış olsakta, büyümenin ve daha dikkat çekici işler yapmanın arzusu ve şevkiyle çalışmalarımız devam ediyor.  Helen Saksı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, bu linki ziyaret edebilirsiniz.https://www.betonkonsept.com/antik-helen-kafasi-beton-bust-saksi-icinde-crassula-muscosa-ve-sukulent


Minimalist dekorasyon nasıl olmalı?

Dekorasyon herkes için farklıdır, bizim için ise iyi düşünülmüş, pratik ve güzel gözüken her şey iyi bir dekorasyondur. Aslında betonun dahil olduğu tasarımlar daha çok tercihimiz tabii. Başlangıçta ne yapmanız gerektiğini bilemiyor olabilirsiniz, belki de yaşam tarzınız olacak bir adım bu ama minimalizt dekorasyon ile kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz kesin.

Mobilyalarda ve dekorasyon malzemelerinde renkli ve eğlenceli bir tarz seçerseniz epeyce hoş natural ve sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Gerekli malzemelerin tamamlanması ile birlikte yapılacak uygulama işlemi esnasında rastgele bir problem yaşamadan kısa süre içerisinde işlemin tamamlanması kurulabilir. Doğal malzemeden ayırt etmek nerdeyse olası değildir. Doğal bir malzeme olduğundan ötürü uygulama yapılacak alana ahenk sağlamak hususunda hiç bir problem teşkil etmez. Doğal malzemeden ayırt etmek nerdeyse imkansızdır. Dekoratif panel ürünlerimiz suni bir malzeme olmasına karşın 0 natural dokuya ve natural renge sahiptir. Fiberglas malzeme kalitesi ve mukavemeti diğerlerine kıyasla en üst seviyededir. Doğal malzemeden ayırt edebilmek nerdeyse imkansızdır. Ürünlerimiz suni bir malzeme olmasına karşın 0 natural dokuya ve natural renge sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR